Od kilku lat, corocznie, przedstawiciele Koła Łowieckiego 151 „Lis” w Gniewkowie biorą udział w uroczystościach hubertowskich. Zawsze towarzyszy im sztandar koła. Na uwagę zasługuje obecność Karola Karczewskiego, który wystawia swoje wyroby z poroża. Licznne zdjęcia autorstwa Łukasza Panfila w załączonej galerii to wspaniała pamiątka i okazja do wspomnień.M.R.

Poprawiony (piątek, 07 października 2011 11:10)

 

24 lipca 2011 roku  w Łącku k/Pakości odbyły się XI Powiatowe Mistrzostwa w Strzelaniach Myśliwskich „O Puchar Starosty  Inowrocławskiego”.W zawodach uczestniczyli również nasi Koledzy:

1.Józef Jabłoński

2.Artur Jabłoński

3.Tomasz Wesołek

4. Adam Karczewski

Sukces odniosła reprezentacja KŁ 151” Lis” w Gniewkowie zajmując  II miejsce w klasie powszechnej i III w klasie otwartej.

Kol. Adam  Karczewski w klasyfikacji indywidualnej ( kl. powszechna) uplasował się na drugim miejscu.

Uczestnicy strzelań myśliwskich otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy.

Informację uzupełnia galeria fotograficzna z w/w mistrzostw.Wszystkim Kolegom serdecznie gratuluję                                                                                                                                             M. Ruchniak

Poprawiony (środa, 27 lipca 2011 11:31)

 
4 czerwca 2011 roku, wzorem lat ubiegłych , na strzelnicy myśliwskiej w Łącku k. Pakości Koło Łowieckie 151 "Lis" w Gniewkowie odbyło strzelania kontrolne w strzelaniach myśliwskich. Nagrodą był Puchar Prezesa Koła (przechodni). Wym roku najlepszym okazał się długoletni myśliwy Kol.Tomasz Wesołek, który z rąk Przewodniczącego Koła - Kol. Mieczysława Ruchniaka otrzymał Puchar Prezesa i nagrodę książkową oraz serdeczne gratulacje.Nagrody książkowe ufundowane przez Jarka Lewandowskiego otrzymali również Koledzy: Artur Jabłoński i Leszek Gnutek za drugie i trzecie miejsce.Strzelaniu towarzyszyła dobra atmosfera oraz wspaniała pogoda.Niektórym Kolegom bardzo żywiołowo  kibicowali członkowie ich rodzin.Na strzelnicy swoje umiejętności doskonalili także sąsiedzi - Koledzy Myśliwi z "Cyranki"
Darz Bór!

Poprawiony (wtorek, 24 lutego 2015 18:47)

 
3 maja 2011 roku w Łącku k. Pakości odbyły się VI Okręgowe Mistrzostwa w Strzelaniach Myśliwskich.                                                 
 Nasze Koło Łowieckie reprezentowali:
Kol. Adam Karczewski
Kol. Józef Jabłoński
Kol. Przemysław Komorowski
W Klasie Powszechnej pierwsze miejsce zajął Kol. Adam Karczewski uzyskując łącznie 446 pkt.(260 w konkurecjach śrutowych i 186 w konkurencjach kulowych).
W klasie   wielobój śrutowy   reprezentacja naszego koła uplasowała się na trzeciej pozycji.
 
Składam serdeczne gratulacje reprezentantom  naszego koła .
                      M. Ruchniak

Poprawiony (piątek, 06 maja 2011 08:50)

 

 

Z roku na rok w naszym łowisku zmniejsza się radykalnie populacja bażantów, kuropatw , zajęcy i dzikiego królika. Trudno sobie wyobrazić  pola i łąki w naszym obwodzie bez tych zwierząt.

Koło Łowieckie 151 „Lis” w Gniewkowie w 2010 roku przystąpiło do

„Programu Odbudowy Populacji Zwierzyny Drobnej w Województwie Kujawsko-Pomorskim”

W tym celu wybudowaliśmy dodatkową wolierę dla kuropatwy.

Od organizatora  Programu otrzymaliśmy  pod koniec minionego roku 250 kuropatw i 200 bażantów (w tym 100 sztuk zakupiliśmy z własnych środków).

Należy   z zadowoleniem zauważyć, że przygotowane do wypuszczenia stado bażantów wzmocniły również koguty i kury pochodzące z hodowli prywatnych naszych  myśliwych Kolegów: Tomasza Wesołka  i Adama Karczewskiego.

Przetrzymywane w wolierze kuropatwy i bażanty wymagały  troskliwej opieki, codziennie doglądał ich Kolega  Józef Jabłoński.

Ptactwo, o którym mowa, w okresie wczesnowiosennym     zasiliło    nasze    łowisko.

Dla wszystkich członków Koła najważniejszym zadaniem jest ochrona przed drapieżnikami.

„Program Odbudowy Populacji...” będzie kontynuowany w roku bieżącym i oprócz bażanta i kuropatwy  łowisko zasilone będzie kilkudziesięcioma królikami.

Okres wiosenny sprzyja także akcji nasadzeń drzew i krzewów na nieużytkach i w śródpolnych remizach. Myśliwi  koła zadania te realizowali z dużym zaangażowaniem na terenie naszego łowiska.

Wszystkim Kolegom bezpośrednio zajmującym się reintrodukcją w naszym łowisku, w imieniu Zarządu Koła, serdecznie dziękuję.

(Prezes Koła 151”Lis” – Mieczysław Ruchniak)

 

 

 

 

 

Poprawiony (piątek, 15 kwietnia 2011 18:43)

 
Więcej artykułów…