Back to Top

Lis

Koło łowieckie nr 151 w Gniewkowie

Lis

PZŁ Bydgoszcz i Zarząd Koła „Lis” zaprasza wszystkich członków koła „Lis” na uroczystości obchodów 100-lecia PZŁ do Myślęcinka. Nasze koło będzie miało swoje stoisko gdzie serdecznie zapraszamy na poczęstunek. Zapraszamy kolegów myśliwych wraz z rodzinami i nie tylko na to szczególne wydarzenie.

Łowczy koła – Jarosław Lewandowski

 

KOLEDZY! Z okazji 100-lecia PZŁ firma „DIANA” z Poznania wyprodukowała znaczek pamiątkowy z tej okazji. Cena znaczka ok. 45,00 PLN. Chętni do zakupu proszeni są o zgłoszenie tego faktu do Łowczego Koła.

Łowczy koła – Jarosław Lewandowski

 

W dniu 03.06.2023 r. w domku myśliwskim Koła Łowieckiego nr 151 „Lis” w Gniewkowie odbyło się Walne Zgromadzenie 
sprawozdawczo-wyborcze. Na zgromadzenie przybyło 21 członków koła i 1 rezydent.

W wyniku przeprowadzonych wyborów powołano nowy skład Zarządu Koła i Komisji rewizyjnej.
Z funkcji Prezesa i Łowczego koła ze względu na stan zdrowia zrezygnowali: kol. Mieczysław Ruchniak i kol. Józef Jabłoński.
Za długoletnią pracę w Zarządzie otrzymali podziękowania i symboliczne upominki.

Wybrano nowy Zarząd koła w składzie:
Prezes: kol. Tomasz Wesołek
Łowczy: kol. Jarosław Lewandowski
Skarbnik: kol. Artur Jabłoński
Sekretarz: kol. Jan Dąbrowski

Wybrano też nową Komisję rewizyjną w skład, której weszli:
Przewodniczący: kol. Henryk Maciejczyk
Członek: kol. Adam Karczewski
Członek: kol. Jarosław Łuczak

Delegatem na Okręgowy Zjazd został kol. Prezes Tomasz Wesołek.

 

Bioasekuracja / Walka z ASF jako istotny powód do opuszczenia domu

Szanowni Myśliwi,

prosimy o zapoznanie się z filmem instruktażowym dotyczącym bioasekuracji. Film został nakręcony we współpracy z WKŁ Bóbr Skierniewice, uznanym przez Głównego Lekarza Weterynarii za wzorcowe Koło w kwestiach stosowania bioasekuracji na terenie naszego kraju.

Pragniemy, by film ten został rozpowszechniony wśród myśliwych, o co prosimy Zarządy Okręgowe, a także poszczególnych myśliwych.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=tnKsAS6ODBI&feature=youtu.be

Jednocześnie, wydaliśmy oświadczenie w formie krótkiego filmu informujące o tym, że wykonywanie gospodarki łowieckiej, a zwłaszcza odstrzały sanitarne są istotnym powodem do opuszczenia domu.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=ap21dnDljc0&feature=youtu.be

Miejmy na uwadze bioasekurację nie tylko związaną z wirusem ASF, ale także koronawirusem. Szczególnie pamiętajmy o zasadach ograniczonych kontaktów do dwóch osób oraz zachowywania dystansu ponad półtora metra między ludźmi.

By zredukować możliwość kontaktów w tych samych miejscach przez wiele osób, Polski Związek Łowiecki rekomenduje stosowanie książek elektronicznych, zwłaszcza kompatybilnej z naszymi bazami danych, EKEP, będącej własnością PZŁ. Jest to najbezpieczniejsza forma korzystania z ewidencji pobytu w łowisku.

--

Piotr Szalaty

Rzecznik Prasowy PZŁ

tel.: + 48 22 55 65 553

tel.: + 48 502 787 102

 

Polski Związek Łowiecki

ul. Nowy Świat 35, 00-029 Warszawa

www.pzlow.pl

Szóste sąsiedzkie polowanie na lisy przeszło już do historii. W tym roku organizatorami było osiem kół powiatu inowrocławskiego: BAŻANT, LIS, DIANA, CYRANKA, RYŚ, PIAST, SAMURA oraz KUJAWSKIE, które było gospodarzem polowania. W sobotę 25.01.2020 r. 172 myśliwych w tym 35 Dian stawiło się na zbiórce w Balczewie żeby wspólnie zapolować na lisa. Podzieliliśmy się na 11 grup. Polowano na trzcinach i stogach. W polowaniu wzięło udział 40 psów w tym: wyżły, labradory, gończe polskie, teriery różnych ras, spaniele bretońskie oraz jamniki. Warunki atmosferyczne sprzyjały polowaniu na stogach i norach. Na pokocie znalazły się 22 lisy. Królem polowania został kol. Andrzej Strzelecki z Koła 25 Rogacz Osięciny strzelając 4 lisy.Miano wicekróla (3 lisy) przypadło koledze Tadeuszowi Bernady z Koła Piast.Królowymi dian zostały kol.Olga Dzhochka z Lwowa oraz kol. Iza Motylińska z Siemiatycz. Puchar Burmistrza Gniewkowa otrzymało Koło 151 LIS, na którego obwodzie pozyskano 7 lisów. Najlepszym norowcem okazała się jagdterierka kol. Bartosza Strzeleckiego Enigma Świętokrzyska Duma. Wyróżniły się też norowce kol Leszka Siejkowskiego, Jarka Chomika, Rafała Bartczaka. Na trzcinach najlepiej pracował Atos kol.Jarka Wochny. Aktywne były także pieski kol.Jacka Zachwieji, Grzegorza Pomianowskiego, Zenona Kruszyńskiego, Artura Jabłońskiego czy Tadeusza Buraka. W polowaniu towarzyszył nam zespół ośmiu sygnalistów. Puchary i nagrody przydzielono w wielu kategoriach. Łowy zabezpieczał ambulans ratunkowy zorganizowany przez kolegów z Koła Bażant. Na porannej zbiórce pojawił 'się patrol policji z Inowrocławia, za co serdecznie dziękujemy. Gościliśmy też członków AŚM z Kubą Wolskim - mistrzem kuchni na czele.

Darz Bór, Jarek Lewandowski