Bioasekuracja / Walka z ASF jako istotny powód

do opuszczenia domu

 

 

Szanowni Myśliwi,

 

prosimy o zapoznanie się z filmem instruktażowym dotyczącym bioasekuracji. Film został nakręcony we współpracy z WKŁ Bóbr Skierniewice, uznanym przez Głównego Lekarza Weterynarii za wzorcowe Koło w kwestiach stosowania bioasekuracji na terenie naszego kraju.

Pragniemy, by film ten został rozpowszechniony wśród myśliwych, o co prosimy Zarządy Okręgowe, a także poszczególnych myśliwych.

 

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=tnKsAS6ODBI&feature=youtu.be

 

Jednocześnie, wydaliśmy oświadczenie w formie krótkiego filmu informujące o tym, że wykonywanie gospodarki łowieckiej, a zwłaszcza odstrzały sanitarne są istotnym powodem do opuszczenia domu.

 

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=ap21dnDljc0&feature=youtu.be

 

Miejmy na uwadze bioasekurację nie tylko związaną z wirusem ASF, ale także koronawirusem. Szczególnie pamiętajmy o zasadach ograniczonych kontaktów do dwóch osób oraz zachowywania dystansu ponad półtora metra między ludźmi.

 

By zredukować możliwość kontaktów w tych samych miejscach przez wiele osób, Polski Związek Łowiecki rekomenduje stosowanie książek elektronicznych, zwłaszcza kompatybilnej z naszymi bazami danych, EKEP, będącej własnością PZŁ. Jest to najbezpieczniejsza forma korzystania z ewidencji pobytu w łowisku.

 

--

Piotr Szalaty

Rzecznik Prasowy PZŁ

tel.: + 48 22 55 65 553

tel.: + 48 502 787 102

 

Polski Związek Łowiecki

ul. Nowy Świat 35, 00-029 Warszawa

www.pzlow.pl

Poprawiony (wtorek, 31 marca 2020 08:10)

 

Spotkanie organizacyjne "Lisy 2020 u kol. Masioty w Jaksicach"

 

Polowanie zbiorowe 18.01.2020

 

Konferencja, aktualności w przeddzień VI sąsiedzkich polowań Na Lisy Kobylniki 24.01.2020

 

VI Sąsiedzkie polowanie Na Lisy 25.01.2020

 


 


Poprawiony (środa, 12 lutego 2020 18:53)

 
Szóste sąsiedzkie polowanie na lisy przeszło już do historii. W tym roku organizatorami było osiem kół powiatu inowrocławskiego: BAŻANT, LIS, DIANA, CYRANKA, RYŚ, PIAST, SAMURA oraz KUJAWSKIE, które było gospodarzem polowania. W sobotę 25.01.2020 r. 172 myśliwych w tym 35 Dian stawiło się na zbiórce w Balczewie żeby wspólnie zapolować na lisa. Podzieliliśmy się na 11 grup. Polowano na trzcinach i stogach. W polowaniu wzięło udział 40 psów w tym: wyżły, labradory, gończe polskie, teriery różnych ras, spaniele bretońskie oraz jamniki. Warunki atmosferyczne sprzyjały polowaniu na stogach i norach. Na pokocie znalazły się 22 lisy. Królem polowania został kol. Andrzej Strzelecki z Koła 25 Rogacz Osięciny strzelając 4 lisy.Miano wicekróla (3 lisy) przypadło koledze Tadeuszowi Bernady z Koła Piast.Królowymi dian zostały kol.Olga Dzhochka z Lwowa oraz kol. Iza Motylińska z Siemiatycz. Puchar Burmistrza Gniewkowa otrzymało Koło 151 LIS, na którego obwodzie pozyskano 7 lisów. Najlepszym norowcem okazała się jagdterierka kol. Bartosza Strzeleckiego Enigma Świętokrzyska Duma. Wyróżniły się też norowce kol Leszka Siejkowskiego, Jarka Chomika, Rafała Bartczaka. Na trzcinach najlepiej pracował Atos kol.Jarka Wochny. Aktywne były także pieski kol.Jacka Zachwieji, Grzegorza Pomianowskiego, Zenona Kruszyńskiego, Artura Jabłońskiego czy Tadeusza Buraka. W polowaniu towarzyszył nam zespół ośmiu sygnalistów. Puchary i nagrody przydzielono w wielu kategoriach. Łowy zabezpieczał ambulans ratunkowy zorganizowany przez kolegów z Koła Bażant. Na porannej zbiórce pojawił 'się patrol policji z Inowrocławia, za co serdecznie dziękujemy. Gościliśmy też członków AŚM z Kubą Wolskim - mistrzem kuchni na czele.
Darz Bór, Jarek Lewandowski

Poprawiony (piątek, 31 stycznia 2020 15:45)

 

UWAGA!

Polowanie zaplanowane na sobotę 04.01.2020 r. zostaje przeniesione na niedzielę 05.01.2020 r. Polowanie poprowadzi kol. Henryk Maciejczyk. Darz Bór

Poprawiony (niedziela, 29 grudnia 2019 21:11)

 

W sobotę 9.11.2019 r. obchodziliśmy święto naszego patrona. O godz 7.30 w kaplicy w Suchatówce ks.Tadeusz Krzymiński odprawił Mszę świętą w intencji myśliwych i ich rodzin oraz niedawno zmarłego kol.Jacka Tomaszewskiego. Obecny był poczet sztandarowy oraz sygnaliści. Po Mszy świętej wszyscy udali się do domku myśliwskiego.Po obowiązkowej zbiórce i odprawie odegrano apel na łowy po czym wyruszyliśmy w łowisko. Polowanie prowadził łowczy koła kol. Józef Jabłoński. Łowy tego dnia rozpoczęły się w Suchatówce. Następnie udaliśmy się na śniadanie. W tej fazie polowania mogliśmy pochwalić się już trzema rudzielcami. Żurek kol. Rafała i kiełbaska sprawiły, że pełni myśliwskiej nadziei wyruszyliśmy w bardziej odległe łowisko. Były strzały do lisów i bażantów jednakże nieskuteczne. Na pokocie ułożono trzy lisy. Królem polowania został Jarek Lewandowski zaś wicekrólami koledzy Janek Dąbrowski i Adam Karczewski. Odegrano stosowne sygnały po czym udano się na biesiadę. W polowaniu wzięło udział kilku gości. Jednym z nich był kol. Jan Pawlak, który jest bardzo zaangażowany w edukację dzieci. Jako przewodniczy komisji d/s współpracy z młodzieżą zarecytował nam kilka wierszy Adama Mickiewicza. Myśliwi podziękowali mu brawami. Darz Bór.
Jarek Lewandowski


Poprawiony (poniedziałek, 02 grudnia 2019 21:01)

 
Więcej artykułów…