16 lutego zakończyliśmy sezon polowań zbiorowych. O 9:00 w domku myśliwskim wstawili się myśliwi, aby zapolować na pióro i drapieżniki. Polowanie prowadził kolega Przemek Komorowski. Krótka odprawa "Apel na łowy" i pojechaliśmy w teren. Pogoda typowo wiosenna: +10. Udało się pozyskać dwa bażanty. Na lisy tego dnia nie natrafiliśmy. Królem polowania został kolega Roman Kulaszewicz, a wicekrólem kolega Leszek Gnutek. Strzelili po jednym kogucie. Następnie kolega prezes zaprosił wszystkich na tzw. "jajecznicę Prezesa". Jajecznica została przygotowana przez panią Zosię. Darz Bór!

Jarosław Lewandowski

 

Galeria z polowania znajduje się TUTAJ

 


Aby otworzyć artykuł kliknij TUTAJ

 

Prowadzący galę Tomasz Pinkowski członek Zarządu Okręgowego PZŁ w Bydgoszczy, zapoznał uczestników z przebiegiem uroczystości, na której zostały wręczone najwyższe odznaczenia łowieckie i wyróżnienia, przyznane myśliwym okręgu bydgoskiego w roku jubileuszu 95-lecia istnienia Polskiego Związku Łowieckiego. Koledze Prezesowi serdecznie Gratulujemy!

fot. ZO PZŁ W BYDGOSZCZY

Poprawiony (wtorek, 13 listopada 2018 08:05)

 

W sobotę 10.11.18 r. w naszym kole uczciliśmy święto naszego patrona. O 8.15 w kaplicy w Suchatówce odprawiona została msza święta za myśliwych i ich rodziny oraz zmarłych kolegów. Mszę odprawił ks. Tadeusz Krzymiński. Następnie udaliśmy się do domku myśliwskiego gdzie po odprawie wyruszyliśmy na polowanie. Piękna pogoda ,łowisko obfite w zwierzynę sprawiło że na pokocie znalazły się: łania, 4 lisy, 2 bażanty i jedna kaczka. Królem został kol. Adam Karczewski, który strzelił łanię. Miano wicekróla przypadło jego bratu Piotrowi, który upolował lisa, dwa koguty i kaczkę. Sygnaliści odegrali stosowne sygnały. Po polowaniu nadszedł czas na biesiadę . Grochówka kol. Jacka była jak zwykle idealna. W miłej atmosferze rozjechaliśmy się do domów.

Darz Bór

Jarek Lewandowski

Wszystkim kolegom którzy przyczynili sie do uświetnienia polowania oraz pani Zosi serdecznie dziękuję  Mietek Ruchniak - Prezes

 

Gazeta Łowiecka 5/2018

 

http://www.gazetalowiecka.com.pl/GL/201805/dozynki/index.html

 
Więcej artykułów…